DelhiDelhi Curry bar
January 20, 2020 вул. Велика Васильківська, 34, м Київ, Україна.
Ресторан індійської кухні
Індія - це переповнена коштовностями скринька: переплетення культур і релігій,
стародавніх цивілізацій, архітектури та природи, пряної кухні і традицій.
Про ІНТЕР`ЄР
Інтер'єр ресторану повністю рукотворний, майже кожен елемент, аксесуар був індивідуально розроблений для об'єкту. Велика кількість дрібних деталей, елементів з оксамиту, шнурка, гіпсу, використання канатів, дерева, нитки і пір'я - простір вийшов дуже тактильним. Гіпсові елементи займають важливе місце в інтер'єрі, особливо гіпсові колони, форма яких в повній мірі передає атмосферу індійського храму.
Символіка Індії розкрита в багатьох деталях: індійська хамса, що символізує взаємодію чакр, потік енергії в тілі, символ п'яти почуттів людини; "Око" - захист від руйнівної енергії; символіка рук Мудракхьяма в значенні руху, медитації, священного зв'язку і символу небес.
Індія одна з найяскравіших і найколоритніших країн світу, тому основні кольори інтер'єру були обрані, надихаючись природними "гарячими" відтінками: глини, спецій, піщаного ґрунту і водночас блакитні, смарагдові відтінки води, як символ океану і священної річки Ганг.
Тема тісного зв'язку архітектури і природи об'єднує простір першого поверху: стилізований фасад сакрального храму Кхаджурахо, одного з наймонументальніших храмів Індії, виконаний з незвичного, як для обробки, матеріалу – картону, а також імітація джунглів в зоні амфітеатру і над вбиральнею. Для освітлення цих об'єктів використані світильники у вигляді мавп, адже вони також є провідним символом Індії. З числа анімалістичних символів в інтер'єрі на фасаді ресторану можна відзначити національну птицю Індії - павича: оздоблення фасаду з логотипом, LED-освітлення у вигляді хвоста павича, крісла-павичі, декор з гіпсу - імітація хвоста павича.
Колір - це не єдине, де проглядається зв'язок з річкою Ганг, посадка у вигляді амфітеатру є аналогом кам'яних Гат в Варанасі - ділянки набережної, де кам'яні сходи спускаються до самої води, це знакове місце, куди приходять всі жителі, щоб провести час біля "небесної" річки, відсвяткувати весілля або просто помолитися.
Тема річки продовжується і в санвузлі, у відвідувача є можливість побувати "під водою" священного Гангу. Але основна ідея - це донести до людей і зачепити таку глобальну екологічну проблему, як забруднення. Площа річки, протяжністю майже в 600 кілометрів, покрита пластиком, що створює загрозу не тільки для жителів країни, а й забруднення світового океану. "Давайте разом піклуватися про нашу планету» - саме до цього ми закликаємо наших відвідувачів.
У багатьох стародавніх манускриптах Індію описували як країну "вкриту перлами". Тому що з давніх-давен в Індії надавали особливого значення видобутку перлів і прикрас з них. Це послужило основою для створення окремої "перлинної" зали. Також виконані перегородки з "перлин", на виготовлення яких було використано близько 35000 дерев'яних кульок.
Стіни і стеля "перлинної" зали оброблені гіпсовими кулями в кількості 1200 одиниць різного розміру, по аналогії розсипаних перлин.
Головне завдання, яке ми поставили перед собою - це передати культуру, колорит, традиції і навіть проблеми Індії через естетику, щоб навіть для тих, хто торкнувся цього незвичайного світу вперше, це місце стало особливим.